• Etap szkolny WKG

     • Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem

      „Drób na lubuskim stole”

      W dniu 15 listopada 2022 r.  odbył się w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Drób na lubuskim stole”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas gastronomicznych technikum i szkoły
      branżowej. W części teoretycznej konkursu uczestnicy wykazali się wiedzą obejmującą podstawowe zagadnienia z przedmiotów gastronomicznych, a w części praktycznej wykonali potrawy z drobiem  w roli głównej. Młodzież przygotowała wyjątkowe  i nowatorskie zestawy potraw:  Wiktoria Góralczyk 
      i Amelia Szynalik   z I Pc przygotowały  „Kurczaka z makaronem i suszonymi pomidorami, Angelika Kuśmierek i Amelia Soroka z III P dc przygotowały „Wrapy lubuskie” a Wiktoria Nowak  i Adam Serafin z kl. II ik przygotowali „Kolorowe roladki z kurczaka  na batatach”. Natomiast Eryk Stelmach  i  Kacper Wajda z klasy IV Tci  przygotowali  „Kaczkę na puree z czerwonej kapusty w sosie pomarańczowym”
      i zajęli I miejsce. To właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę w finale  Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy udanego udziału w konkursie i dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie potraw, a finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie
      i trzymamy kciuki.

     • Wycieczka NORD


     •   W dniu 08.11.2022 uczniowie ZSTiB w Szprotawie pierwszej klasy technikum mechanicznego byli na wycieczce w nowoczesnych zakładach NORD Systemy Napędowe w Wiechlicach. Uczniowie mogli zapoznać się z montażem  napędów elektrycznych,  w tym poznali zrobotyzowane stanowisko do uzwojenia stojanu, linie produkcyjną łączenia stojana z wirnikiem silnika oraz automatyzowany magazyn części. Zapraszamy na naszą małą foto relacje. Dyrekcji i Pracownikom firmy NORD dziękujemy za możliwość odbycia bardzo ciekawej wycieczki i poświęcony czas.

     • CODE WEEK


     •  Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w 2022 roku odbył się w dniach od 8 do 23 października.

      Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

     • Dzień Patrona Szkoły


     • 4 listopada Nasza Szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Młodzież a szczególnie klasy pierwsze miały dziś okazje poznać bliżej naszego patrona, zapoznać się z jego życiorysem i dokonaniami i twórczością . Na lekcjach informatyki młodzież wykonywała animowane kartki z życzeniami z tej okazji.

      Dziękujemy klasie 1Pi za przygotowanie wystawy temetycznej .

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W dniu 19 października w imieniu wszystkich uczniów przedstawiciele Samorządu Szkolnego uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Zorganizowano słodki poczęstunek, któremu towarzyszyły życzenia oraz podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W ramach rozrywki uczniowie zorganizowali zabawny sprawdzian wiedzy. Na uwieńczenie spotkania SU przygotował pamiątkowe dyplomy dla wszystkich pracowników ZSTiB. Nie zabrakło również życzeń i podziekowań od dyrektora szkoły. Jeszcze raz dla wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych składamy najlepsze życzenia!!!

     • 70-lecie szkoły

     • Przygotowanie przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych (czyli „54”) 70-o metrowej kanapki w dniu 5 października było jedną z imprez, którą chcemy uczcić 70-lecie szkoły. Główne uroczystości odbyły się w dniu 13 października. W tym dniu o godz. 12.00 w Kościele WNMP w Szprotawie ks. Adam Szymański, który uczył religii w naszej szkole, odprawił Mszę Św. za zmarłych nauczycieli i absolwentów szkoły. Było nam bardzo miło, że ksiądz Adam podczas Mszy, bardzo ciepło i z dużym, szczerym sentymentem wspominał czas pracy w naszych murach, współpracę z nauczycielami, atmosferę, ale przede wszystkim młodzież, z którą pracował. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, w kościele zaśpiewała pani Maria Kusior (utwory: Karłowicz, Schubert, Giordani), przy akompaniamencie pana Wojciecha Zawiślaka. Samodzielnie przygotowaną modlitwę wiernych odczytała pani Malwina Padula-Kaczorowska.

      Uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości rozpoczęła się o godz. 13.00 w Szprotawskim Domu Kultury. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych w ostatnich latach pracowników szkoły. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Andrzej Skawiński. Po oficjalnych przemówieniach i złożeniu przez gości życzeń na ręce dyrektora, uczniowie przedstawili program artystyczny w postaci szkolnych skeczów oraz wykonanych przez siebie piosenek. Wielkie podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację tej uroczystości, a szczególnie pani Renacie Jaroszewicz za opracowanie scenariusza i wyreżyserowanie poszczególnych elementów uroczystości.

      Po zakończeniu Akademii pracownicy szkoły, obecni oraz emerytowani, wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do szkoły na okolicznościowy poczęstunek przygotowany przez dział gastronomiczny szkoły.

      Warto też wspomnieć, że na parterze SzDK prezentowana była wystawa fotografii z dawnych i nowszych czasów, przygotowana przez panie: Wiolettę Sadowską i Irenę Sucką. Zdjęcia z wystawy staną się ozdobą szkolnych korytarzy.

      Obchody 70-lecia szkoły zakończą się na przełomie listopada i grudnia niespodzianką przygotowywaną przez nauczycieli dla uczniów naszej szkoły.

     • Kanapka -70lecie szkoły

     • W dniu 5 października na placu przed ratuszem uczniowie naszej szkoły częstowali mieszkańców Szprotawy 70-o metrową kanapką, którą wcześniej samodzielnie wykonali. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas niezależnie od nauczanego zawodu; od informatyków, poprzez ekonomistów, mechaników, sprzedawców, po gastronomię. Każda klasa miała swoje „metry” kanapki do zagospodarowania, opracowując wcześniej recepturę i nadając oryginalną nazwę. Podczas degustacji szkolne jury wyłoniło najlepsze w ich ocenie kanapki. Trójka zwycięzców, to:

      I miejsce klasa 4 Pdc za „Zmysłową bagietkę a la pizza z pieprzykiem”

      II miejsce klasa 2 ik za kanapkę o nazwie „Meksyk w Szprotawie”

      III miejsce klasa 1 Pci za „Big bagietę”.

      Pragniemy serdecznie podziękować panu Jackowi Wcisło i sklepowi Inter Marche za przygotowanie pysznych bagietek, które były podstawą wykonania kanapki, Szprotawskiemu Domowi Kultury za nagłośnienie oraz Urzędowi Miejskiemu za przewiezienie ławek.

     • Dzień Języków Obcych

     • 22 września w ZSTiB już tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Języków Obcych . Klasy pierwsze wylosowały poszczególne kraje i przygotowały ich prezentacje. Było kolorowo, tanecznie i pysznie.

      Najwięcej punktów zdobyła klasa 1 Pad wraz z Panią Renatą Jaroszewicz prezentując walory Hiszpanii. Gratulujemy zwycięzcom

      Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w zabawie

     • Szkoła pełan talentów -LIDL

     • Nasz szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne talentów"- LIDL

      Robiąc zakupy w LIDLU możesz wesprzeć naszą szkołę. 

      1. Zrób zakupy za min. 50,00 zł - w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc. 

      2.Przy kasie odbierz kupon Talenciaka. 

      Jak przekazać Talenciaka na rzecz szkoły? 

      Wrzuć Talenciaka do specjalnego pudełka znajdującego się w samorządzie szkoły lub zeskanuj kod QR Z Talenciaka. 

      Zachęcamy do udziału w akcji. 

      Lidl oferuje atrakcyjne nagrody, z których będziemy mogli wspólnie skorzystać.

     • Dzień chłopaka


     • Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie dnia chłopaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Samorząd Szkolny zorganizował konkursy, zabawy. Było mnóstwo atrakcji i emocji. Dzień zakończono słodkim poczęstunkiem. Jeszcze raz dla chłopaków wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

     • Powiatowa Licealiada Młodziezy


     • Rozpoczeła sie Powiatowa Licealiada Młodzieży. 

      Pierwszą dyscypliną były , sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców Zawodniczki rywalizowały na trasie 8x600m , chłopcy na dystansie 8x800m

      W wśród dziewcząt

      1 miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań.

      3 miejsce ZSTiB Szprotawa

      4 miejsce ZSOiT Żagań

      Klasyfikacja chłopców

      1miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiB Szprotawa

      3 miejsce ZSTiL Żagań.

      4 miejsce ZSOiT Żagań

       

      W Zawodach powiatowych dziewczat w piłce noznej , uczestniczyły zespoły :

      ZSTIL Żagan,ZSO Żagan ,ZSTi B Szprotawa ,ZSOiT Żagań ,ZSP Iłowa. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

      Kolejność zawodów

      1 miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań

      3miejsce ZSOiT Żagań

      4 miejsce ZSP Iłowa

      5 miejsce ZSTi B. Szprotawa

      W Zawodach powiatowych chłopców w piłce noznej , uczestniczyły zespoły :

      ZSTIL Żagan,ZSO Żagan ,ZSTi B Szprotawa ,ZSOiT Żagań ,ZSP Iłowa. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

      Kolejność zawodów

      1 miejsce ZSOiT Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań

      3miejsce ZSO Żagań

      4 miejsce ZSP Iłowa

      5 miejsce ZSTi B. Szprotawa

       

     • 70-lecie Szkoły

     • Społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie zaprasza byłych pracowników oraz absolwentów na uroczystość Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. W dniu 5 października na placu przed ratuszem uczniowie naszej szkoły przygotują 70-metrową kanapkę, którą następnie będą częstować mieszkańców Szprotawy. Od 5 października przed Szprotawskim Domem Kultury obejrzeć będzie można wystawę „Mamy już 70 lat”, z fotografiami dawnej i współczesnej szkoły. Właściwe obchody Jubileuszu odbędą się w dniu 13 października. Rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele WNMP w Szprotawie Mszą Św. w intencji nieżyjących nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Tego samego dnia o godz. 13.00 w Szprotawskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta Akademia, na którą zapraszamy wszystkie osoby, które czują się związane z naszą szkołą.

       Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

     • „Mega Kanapka”

     • W ramach obchodów jubileuszu 70-lecia ZST i B w Szprotawie, uczniowie naszej szkoły przygotują jubileuszową „Mega Kanapkę” o długości 70m. Impreza kulinarna odbędzie się 5 października w środę o godzinie 12.00  na szprotawskim rynku. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich klas do aktywnego i kreatywnego zaangażowania we wspólne, wiekopomne dzieło i zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych. Wśród uczestników zabawy zostanie rozstrzygnięty „Konkurs na najlepszą kanapkę”.

      Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, a mieszkańców Szprotawy do degustacji kanapek.

     • Wielki sukces naszego ucznia

     • Mateusz Durczak  uczeń klasy drugiej technikum brał udział w Mistrzostwach Polski w Kajak Polo w Chełmży, gdzie zdobył srebrny medal wraz ze swoją drużyną. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023


     • Pierwszy dzień roku szkolnego juz za nami. Były powitania naszych obecnych uczniów, nauczycieli , pracowników oraz tych, którzy zaczynają dopiero naukę w naszej szkole. Były gratulacje dla uczniów i nauczycieli za bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych za rok szkolny 2021/2022. 

      Wszystkim zyczymy spokojnego i udanego roku szkolnego 2022/2023

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     •                            Uroczysty apel z okazji Rozpoczecia Roku Szkolnego 2022/2023 odbedzie sie 

      1 września 2022 o godz. 9:45. na placu za budynkiem szkoły. 

      Do zobaczenia juz za moment :) 
       

     • Nabór 2022/2023

     • Listy zakwalifikowanych i przyjętnych uczniów na rok szkolny 2022/2023 znajdują się na pierwszym piętrze w budynku szkoły ( tablica korkowa obok sekretariatu)

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
   • (68) 376 24 11
   • ul. Koszarowa 10
    67-300 Szprotawa
    Poland
  • Logowanie