• „Rynek europejski –wiedza zawodowa”

     • Nabór do projektu  „Rynek europejski –wiedza zawodowa” dla uczniów ZSTiB w Szprotawie realizowanego na zasadachProgramu Erasmus+ w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" (FERS 2021-2027). 

     • Wycieczka Praga


     • W dniu 14 grudnia młodzież ZSTiB w Szprotawie wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce po przecudnej Pradze. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między sztuką romańską, gotycką, barokową, secesją i współczesnością. Młodzież miała okazję odwiedzić wiekszośc z tych pięknych miejsc. Dzięki przemiłej atmosferze i zdyscyplinowanej młodziezy wycieczka była urocza. W trakcie bardzo intensywnego pobytu odwiedziliśmy także przepiękny praski jarmark bożonarodzeniowy, który wieczorową porą był przeuroczy i tworzył klimat nie do zapomnienia.

     • Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej


     •    W dniu 14 –go grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi lubuskiej edycja XXIII w ZSTiB w Szprotawie. W konkursie zmierzyli się uczniowie od pierwszych do piątych klas technikum mechanicznego i ślusarze ( młodociani pracownicy). Konkurs składa się z części teoretycznej, w której można zdobyć maksymalnie 40 punktów oraz praktycznej, polegającej na wykonaniu elementu w zakładanej dokładności, za którą uczestnik może zdobyć 60 punktów. Dwóch najlepszych uczestników WKŚ będzie reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Po raz pierwszy konkurencja była tak wyrównana, że komisja konkursowa musiała rozstrzygnąć zgodnie z regulaminem, kto z uczestników będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie konkursu. W załączeniu foto relacja z XXIII edycji WKŚ.

        Ogłoszenie wyników w poniedziałek 18.12.2023 na długiej przerwie w 208. Zapraszamy.

     • Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

     • W dniu 29 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie naszej szkolnej sali gimnastycznej po remoncie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki, Starosta Żagański Henryk Janowicz, Wicestarosta Anna Michalczuk, Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, Dyrektor Szkoły Andrzej Skawiński, Cecylia Brodzińska Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu, członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz Martyna Sączawa uczennica i jedna z reprezentantek naszej szkoły w zawodach sportowych.

       

      Po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości został rozegrany pokazowy mecz koszykówki 3x3 pomiędzy reprezentacją dziewcząt naszej szkoły a zawodniczkami KS Szprotavia, zaproszonymi przez trenera Radosława Szwaję. Mecz zakończył się zwycięstwem srebrnych medalistek Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, czyli drużyny naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Domańska, Izabela Szeremeta i Martyna Sączawa. Dryżyna Szprotavii to: Hanna Czerwińska, Inga Chilmanowicz i Oliwia Kozak.

       

      Kolejnym akcentem sportowym był pokaz taneczny uczennic klas I-ych, przygotowany przez panią Annę Chmarę. Wrażeń artystycznych dostarczał zespół szkolny „54 Band” pod opieką pani Malwiny Paduli-Kaczorowskiej.

       

      Po zakończeniu części sportowo-artystycznej goście udali się do budynku szkoły, gdzie obejrzeli prezentację obrazującą sukcesy sportowe naszych uczniów (ostatnie 3 lata) i skosztowali przysmaków przygotowanych przez uczniów działu gastronomicznego.

       

      Wszyscy zaproszeni goście wyrażali swoje zadowolenie oraz podziw dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim osobom, uczniom i nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie i realizację uroczystości otwarcia sali gimnastycznej, dziękujemy za wspaniały efekt ich pracy.

     • Wycieczka- Wrocław


     •  W dniu 27 listopada młodzież ZSTiB w Szprotawie wraz z opiekunami była na wycieczce we Wrocławiu. W tym dniu zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką, a także byliśmy na jarmarku bożonarodzeniowym. Ogromne wrażenia na młodzieży zrobiła Panorama Racławicka. Na jarmarku mogliśmy skorzystać z różnych stoisk świątecznych.  Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała!

     • Nasze złotka :)

     • Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży rozegrała zawody powiatowe w unihokeja. Dziewczęta w składzie: Domańska Julia 3Pad, Sączawa Martyna 3Pad, Rajewska Anastazja 3Pad, Skwarek Izabella 3Pad, Szeremeta Izabella 3Pad, Dziechciarz Julia 3Pad, Kędzior Karolina 2Pc, Gużdzioł Ewa 3Pad pewnie wygrały swoje wszystkie mecze 2:0 z LO Szprotawa, 2:0 z LO Żagań i 1:0 z ZSTiL Żagań.

      Nasza drużyna pewnie awansowała do półfinału wojewódzkiego.

      GRATULACJE

       

     • Lubuska Olimpiada Młodzieży

     • Brawo,,54". Kolejne sukcesy naszych uczennic, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. 17.11.2023r w Babimoście reprezentacja dziewcząt naszej szkoły ZSTiB w Szprotawie, w składzie : Julia Domańska, Anastazja Rajewska i Martyna Sączawa wzięła udział w finale wojewódzkim w badmintonie . Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji drużyna naszych wojowniczek zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medali tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego . GRATULACJE

     • Muzyczne spotkanie


     • Tydzień w naszej szkole zaczął się od niecodziennej wizyty. Odwiedził nas Jack Moore – znany brytyjski gitarzysta bluesowy i rockowy wraz ze swoim zespołem. Spotkanie planowane było od dawna, jednak mogło dojść do skutku dopiero teraz, podczas powrotu zespołu z koncertów w Czechach. Muzycy wysłuchali kilku utworów w wykonaniu naszych uczniów, a Jack Moore dał krótki popis swoich gitarowych umiejętności. Lider naszego szkolnego zespołu Daniel Kupiński otrzymał w prezencie od muzyków gitarę elektryczną z ich autografami. Wszystko to było możliwe dzięki Teresie Zimie – byłej dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury oraz Łukaszowi Gorczycy – gitarzyście basowemu, aktualnie grającemu w zespole Jack’a  Moora. Pozdrawiamy i dziękujemy.

     • Lubuscy Zawodowcy

     • Program Stypendialny Lubuscy Zawodowcy skierowany jest do uczniów szkół zawodowych i technikum. Czas naboru wniosków od 13 do 22 listopada do 2023. Projekt obejmie wsparciem 211 uczniów  ( 186 uczniów z technikum i 25 uczniów z szkół branżowych). Wnioski należy generować w Generatorze Wniosków  umieszczonym na stronie Urzędu Marszałkowskiego :https://lubuskie.pl/cms/353/aktualnosci_zawodowcy

      Kwota stypendium miesięcznego 1000 zł.

      Proszę o zapoznanie się z regulaminem

      Regulamin_2023-2024.pdf

     • Sukcesy Sportowe

     • W ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży w dniu 25.10.2023 rozegrano zawody w badmintonie dziewcząt i chłopców . Zespoły rywalizowały na hali ZSTiL w Żaganiu., organizatorami zawodów byli Katarzyna Cieplicka ,Dariusz Kudła i Sylwester Iwanicki

      Badminton sport który - wydaje się sportem lekkim łatwym i przyjemnym, wiadomo rekreacyjnie może zagrać prawie każdy. Gdy jednak dochodzi do rywalizacji, tu liczy się szybkość, precyzja zagrań, taktyka na każdego przeciwnika, no i w końcu kondycja – tu trzeba się ruszać, a zmęczenie narasta z każdym meczem. Niemniej jednak, jak widać po chętnych którzy się zgłosili do zawodów, ten sport cieszy się dużym powodzeniem.

      W turnieju wzięło udział 38 uczestników - dziewcząt i chłopców z następujących szkół ZSTiL Żagań ,ZSO Żagań , ZSTiB Szprotawa , ZSP Iłowa. Zawody były rozgrywane system „każdy z każdym”.

      Wyniki rozgrywek przedstawiają się w następujący sposób:

      DZIEWCZĘTA

      1 miejsce ZSTiB SZPROTAWA

      2 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ

      3 miejse ZSO ŻAGAŃ

      4 miejsce ZSP IŁOWA

      5 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ II

      CHŁOPCY

      1 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ

      2 miejsce ZSP IŁOWA

      3 miejse ZSO ŻAGAŃ

      4 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ II

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy, A awans do zawodów rejonowych uzyskały drużyny ZSTiB Szprotawa dziewczęta i ZSTiL chłopcy Żagań

     • Wycieczka Kraków


     • W dniach 11-13 października klasa 5Pai korzystajac z ostatnich ciepłych dni wybrała się na wycieczkę do przeducownego Krakowa. Atmosfera jak i pogoda była świetna, odwiedzilismy wszystkie najpiekniejsze miejsca i oczywiscie obowiazkowo zdjęcie ze smokiem :) Wypoczelismy , naładowaliśmy baterie i teraz ostatnia prosta do egzaminów i matury :) 

     • Zajecia integracyjne part2

     • Dziś minęły już ostatnie zajęcia integracyjne w klasach pierwszych, W tym tygodniu integrowały się klasy: 1i, 1k oraz 1 Pi. Kolejne spotkania pełne różnych (czasami skrajnych) emocji. Choć przydział do małych grup był losowy, czasami okazywało się, że nie każda grupa idealnie się dogaduje. Pod ,,przykrywką" różnych zadań, najważniejsze tak naprawdę były relacje pomiędzy uczestnikami. Czy klasy dobrze się ze sobą zintegrowały? Czas pokaże :)"

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     • ,Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie Psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. Nie pozostawajmy obojętni gdy czujemy, że coś się z nami/ naszymi bliskimi dzieje. Gdy boli nas serce- idziemy do kardiologa, gdy złamiemy nogę- idziemy do ortopedy. Dlaczego tak trudno jest nam pójść do psychiatry/psychologa/psychoterapeuty gdy szwankuje nam zdrowie psychiczne? Według Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego w ciągu kilkunastu lat zaburzenia psychiczne staną się jednym z głównych problemów zdrowotnych. Dbajmy o siebie i o swoich bliskich.

      Ważne telefony:

      16 111 Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, bezpłatnie, czynny całą dobę

      800 121 212 Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, bezpłatnie, czynny całą dobę.

      116 123 Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, bezpłatnie, 14:00–22:00."

     • Zajęcia integracyjne


     • W naszej szkole rozpoczął się czas zajęć integracyjnych dla klas I. ,,Na pierwszy ogień" ruszyły klasy 1Pdc oraz 1Pad. Klasy pierwsze miały nie lada wyzwanie. Praca w  grupie z osobami, które dopiero poznajemy jest bardzo trudna. Grupom towarzyszyło dużo emocji (od szczęścia po zrezygnowanie) nad którymi musieli panować i wzajemnie się wspierać by ukończyć zadania. Zajęcia prowadziły Pani psycholog i Pani pedagog.

     • Dzień Języków Obcych


     • Dnia 26 września 2023 w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie jak każdego roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Europy do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej. Uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali plakaty promujące wybrane kraje europejskie oraz rozwiązywali quizy językowe z j.angielskiego i j.niemieckiego. Pierwsze miejsce zajęła kl. 1Pi oraz grupa uczniów z Ukrainy. 2 miejsce kl. 1k, a 3 miejsce przypadło kl. 1Pa. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę. 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
   • (68) 376 24 11
   • ul. Koszarowa 10
    67-300 Szprotawa
    Poland
  • Logowanie