• Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

     • W dniu 29 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie naszej szkolnej sali gimnastycznej po remoncie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki, Starosta Żagański Henryk Janowicz, Wicestarosta Anna Michalczuk, Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, Dyrektor Szkoły Andrzej Skawiński, Cecylia Brodzińska Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu, członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz Martyna Sączawa uczennica i jedna z reprezentantek naszej szkoły w zawodach sportowych.

       

      Po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości został rozegrany pokazowy mecz koszykówki 3x3 pomiędzy reprezentacją dziewcząt naszej szkoły a zawodniczkami KS Szprotavia, zaproszonymi przez trenera Radosława Szwaję. Mecz zakończył się zwycięstwem srebrnych medalistek Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, czyli drużyny naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Domańska, Izabela Szeremeta i Martyna Sączawa. Dryżyna Szprotavii to: Hanna Czerwińska, Inga Chilmanowicz i Oliwia Kozak.

       

      Kolejnym akcentem sportowym był pokaz taneczny uczennic klas I-ych, przygotowany przez panią Annę Chmarę. Wrażeń artystycznych dostarczał zespół szkolny „54 Band” pod opieką pani Malwiny Paduli-Kaczorowskiej.

       

      Po zakończeniu części sportowo-artystycznej goście udali się do budynku szkoły, gdzie obejrzeli prezentację obrazującą sukcesy sportowe naszych uczniów (ostatnie 3 lata) i skosztowali przysmaków przygotowanych przez uczniów działu gastronomicznego.

       

      Wszyscy zaproszeni goście wyrażali swoje zadowolenie oraz podziw dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim osobom, uczniom i nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie i realizację uroczystości otwarcia sali gimnastycznej, dziękujemy za wspaniały efekt ich pracy.

     • Wycieczka- Wrocław


     •  W dniu 27 listopada młodzież ZSTiB w Szprotawie wraz z opiekunami była na wycieczce we Wrocławiu. W tym dniu zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką, a także byliśmy na jarmarku bożonarodzeniowym. Ogromne wrażenia na młodzieży zrobiła Panorama Racławicka. Na jarmarku mogliśmy skorzystać z różnych stoisk świątecznych.  Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała!

     • Nasze złotka :)

     • Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży rozegrała zawody powiatowe w unihokeja. Dziewczęta w składzie: Domańska Julia 3Pad, Sączawa Martyna 3Pad, Rajewska Anastazja 3Pad, Skwarek Izabella 3Pad, Szeremeta Izabella 3Pad, Dziechciarz Julia 3Pad, Kędzior Karolina 2Pc, Gużdzioł Ewa 3Pad pewnie wygrały swoje wszystkie mecze 2:0 z LO Szprotawa, 2:0 z LO Żagań i 1:0 z ZSTiL Żagań.

      Nasza drużyna pewnie awansowała do półfinału wojewódzkiego.

      GRATULACJE

       

     • Lubuska Olimpiada Młodzieży

     • Brawo,,54". Kolejne sukcesy naszych uczennic, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. 17.11.2023r w Babimoście reprezentacja dziewcząt naszej szkoły ZSTiB w Szprotawie, w składzie : Julia Domańska, Anastazja Rajewska i Martyna Sączawa wzięła udział w finale wojewódzkim w badmintonie . Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji drużyna naszych wojowniczek zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medali tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego . GRATULACJE

     • Muzyczne spotkanie


     • Tydzień w naszej szkole zaczął się od niecodziennej wizyty. Odwiedził nas Jack Moore – znany brytyjski gitarzysta bluesowy i rockowy wraz ze swoim zespołem. Spotkanie planowane było od dawna, jednak mogło dojść do skutku dopiero teraz, podczas powrotu zespołu z koncertów w Czechach. Muzycy wysłuchali kilku utworów w wykonaniu naszych uczniów, a Jack Moore dał krótki popis swoich gitarowych umiejętności. Lider naszego szkolnego zespołu Daniel Kupiński otrzymał w prezencie od muzyków gitarę elektryczną z ich autografami. Wszystko to było możliwe dzięki Teresie Zimie – byłej dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury oraz Łukaszowi Gorczycy – gitarzyście basowemu, aktualnie grającemu w zespole Jack’a  Moora. Pozdrawiamy i dziękujemy.

     • Lubuscy Zawodowcy

     • Program Stypendialny Lubuscy Zawodowcy skierowany jest do uczniów szkół zawodowych i technikum. Czas naboru wniosków od 13 do 22 listopada do 2023. Projekt obejmie wsparciem 211 uczniów  ( 186 uczniów z technikum i 25 uczniów z szkół branżowych). Wnioski należy generować w Generatorze Wniosków  umieszczonym na stronie Urzędu Marszałkowskiego :https://lubuskie.pl/cms/353/aktualnosci_zawodowcy

      Kwota stypendium miesięcznego 1000 zł.

      Proszę o zapoznanie się z regulaminem

      Regulamin_2023-2024.pdf

     • Sukcesy Sportowe

     • W ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży w dniu 25.10.2023 rozegrano zawody w badmintonie dziewcząt i chłopców . Zespoły rywalizowały na hali ZSTiL w Żaganiu., organizatorami zawodów byli Katarzyna Cieplicka ,Dariusz Kudła i Sylwester Iwanicki

      Badminton sport który - wydaje się sportem lekkim łatwym i przyjemnym, wiadomo rekreacyjnie może zagrać prawie każdy. Gdy jednak dochodzi do rywalizacji, tu liczy się szybkość, precyzja zagrań, taktyka na każdego przeciwnika, no i w końcu kondycja – tu trzeba się ruszać, a zmęczenie narasta z każdym meczem. Niemniej jednak, jak widać po chętnych którzy się zgłosili do zawodów, ten sport cieszy się dużym powodzeniem.

      W turnieju wzięło udział 38 uczestników - dziewcząt i chłopców z następujących szkół ZSTiL Żagań ,ZSO Żagań , ZSTiB Szprotawa , ZSP Iłowa. Zawody były rozgrywane system „każdy z każdym”.

      Wyniki rozgrywek przedstawiają się w następujący sposób:

      DZIEWCZĘTA

      1 miejsce ZSTiB SZPROTAWA

      2 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ

      3 miejse ZSO ŻAGAŃ

      4 miejsce ZSP IŁOWA

      5 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ II

      CHŁOPCY

      1 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ

      2 miejsce ZSP IŁOWA

      3 miejse ZSO ŻAGAŃ

      4 miejsce ZSTiL ŻAGAŃ II

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy, A awans do zawodów rejonowych uzyskały drużyny ZSTiB Szprotawa dziewczęta i ZSTiL chłopcy Żagań

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
    • (68) 376 24 11
    • ul. Koszarowa 10
     67-300 Szprotawa
     Poland
   • Logowanie