• Pożegnanie klas maturalnych

  Nowa galeria Pożegnanie klas maturalnych została dodana do albumu fotograficznego

 • Dni Otwarte

  Dni otwarte za nami. Było super, juz wiemy ze z niektórymi spotkamy sie we wrzesniu :) zapraszamy na  fotorelacje.

 • DNI OTWARTE

  W dniach 26-27 kwietnia 2022 zapraszamy na dni otwarte. :) 

  Ósmoklasisto masz okazje poznac społeczność szkolną, zapoznać sie z kierunkami kształcenia i poznac szkołę 

 • Wizyta w Domu Dziecka

  Wolontariusze z naszej szkoły udali się  wizytą i darami serca do Domu Dziecka w Bolesławcu, dla którego zorganiowali kiermasz ciast. Wszystkim, którzy brali udział serdecznie dziękujemy i przesyłamy życzenia od wspaniałych dzieciaków

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

 • Dzień Matematyki 2022

  1 kwietnia 2022r, w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, trzynasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków” oraz turnieju zespołowym.  Odbyła się także wystawa fotografii uczniów pod hasłem „Matematyka wokół nas”                                                                                                                                                                                              W Turnieju zespołowym I miejsce zajęła klasa 1Pci w składzie:

  1. Grzesiowski Aleksander
  2. Guzik Jakub
  3. Saturski Kacper
  4. Szałas Mateusz
  5. Ślifierz Gracjan

  II miejsce klasa 3Pai

  1. Bartosz Bartłomiej
  2. Bednar Wiktoria
  3. Durdević Dejan  
  4. Nowak Kewin
  5. Wardziak Jakub

  III miejsce klasa 2Pdc

  1. Gaj Julia
  2. Jachimek Katarzyna
  3. Kowalczyk Kaja
  4. Marczenia Tymoteusz
  5. Ślecki Dominik


  Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków” wykazała się bardzo dobrą biegłością w rachunkach:


  I miejsce zajęła Katarzyna Buryła  uczennica klasy 3 Pdc

  II miejsce Wiktoria Antoniak uczennica klasy 3 Pdc

  III miejsce Dominika Jarzębowska i Adrian Dobrzański uczniowie klasy 3 Pdc

  W konkursie pod hasłem „Matematyka wokół nas”. Dużą przewagą głosów zwyciężyła fotografia Huberta Chuchry ucznia klasy 4Tci


  Podziękowania wszystkim uczestnikom konkursów i  zaangażowanym w organizację konkursu. Nauczyciele matematyki.

 • Rekrutacja

  Drodzy ósmoklasiści!  

  - jeżeli masz problem z wyborem kierunku zapraszamy do zapoznania sie z oferta Naszej Szkoły , lub zapraszamy na nasza strone na FB tam beda umieszczane filmy o kierunkach kształcenia

  - jeżeli masz problem ze znalezieniem praktyki zapoznaj sie z listą pracodawców u których mozesz rozpoczać praktykę.

  -  jeżeli nie wiesz jak wyglada rekrutacja, mozesz zapoznac sie regulaminem rekrutacji w Naszej Szkole

  -  jeżeli jestes juz zdecydowany i wybrałeś kierunek kształcenia w Naszej Szkole zapraszamy do rekrutacji elektronicznej

   

 • Abilities Game


      Chcą  zapoznać  młodzież z różnymi umiejętnościami związanymi z wykonywaniem  zawodów  ekonomisty, informatyka, mechanika i kucharza zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych  do udziału w „Abilities Game”.  Gra umiejętności polegała na rozwiązywaniu zadań manualnych na różnych stanowiskach zawodowych przygotowanych przez Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową,  przedstawicieli przemysłu: Nord Systemy Napędowe Sp. z oo,  nauczycieli i młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie oraz  Państwową Straż Pożarną. W trakcie gry uczestnicy rozwiązywali zadania i  odkrywali najbardziej kultowe miejsca szkoły. Każdy uczestnik gry był zwycięzcą zdobywając punkty za zadania, a raczej wyzwania takie jak : szybka piłka, bieg z kawą czy montaż części silnika elektrycznego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Działo się dużo, a całe wydarzenie ożywiał samorząd oferując rozrywkę i chwilę relaksuJ . Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców: „Hoszman Schody i Drzwi” oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową. 

 • Dzień bez plecaka

  15 marca Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie zastąpili dotychczasowe, tradycyjne plecaki substytutem, w który mogli zapakować książki oraz przybory szkolne. Kreatywnych pomysłów nie brakowało. Skutki obrazujemy poniżej :)

 • Wolontariat - Pomoc Ukrainie  Młodzież z wolontariatu naszej szkoły wzięła udział w akcji Pomocy Ukrainie. Uczniowie pomogli w rozładowaniu ogromnej ciężarówki darów z Niemiec dla Uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego województwa.

  "Zło dobrem zwyciężaj "

 • Walentynki


  W ubiegłym tygodniu sie działo! Samorząd Szkolny wraz z Wolontariatem Uczniowskim nadrobił planowane działania Walentynkowe, które się nie odbyły w terminie z powodu   zdalnych zajęć. Tradycyjnie była poczta Walentynkowa. Quiz z okazji Walentynek oraz Dnia Kobiet. Mnóstwo życzeń i kwiatów.

 • Czekolady dla dzieci z Umania od uczniów „54”

  W dniu 10 marca Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym zakończył akcję zbiórki czekolad dla dzieci z partnerskiego miasta Umań. Zebraliśmy 250 czekolad oraz kilka bombonierek i innych słodyczy. Po spakowaniu tych darów w jeden pakunek, przekazaliśmy je do szprotawskiego ratusza, skąd ma wyruszyć konwój z pomocą humanitarną do naszego miasta partnerskiego – Umania. Umań leży poza obecną linią frontu, mimo to częste są alarmy lotnicze, zbombardowano piekarnię i pobliskie lotnisko. Do miasta przybywają uchodźcy z rejonów objętych walkami. Brakuje właściwie wszystkiego. Każda pomoc jest na wagę złota. Mamy nadzieję, że nasz dar dotrze wraz z innymi produktami bezpiecznie do mieszkańców Umania, a my zajmiemy się organizacją kolejnych zbiórek.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom ZSTiB w Szprotawie, którzy wsparli naszą akcję i zachęcamy do dalszego aktywnego pomagania przybywającym do nas uchodźcom, jak i ludziom pozostającym w Ukrainie.

 • Pomoc Ukrainie

  Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie organizują pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby przez najbliższy tydzień przynosili do szkoły czekolady i inne wyroby czekoladowe. Dlaczego akurat czekolada? Najbardziej tragicznymi ofiarami tej wojny są dzieci. Czekolada podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu poprawiającego nastrój, co w przypadku dużego stresu jest bardzo ważne. Ponadto jest bogata w substancje, które pozytywnie na nas wpływają, takie jak: żelazo, magnez, niacyna czy flawonoidy, dlatego wskazana jest również dorosłym.

  Jeżeli każdy uczeń przyniesie choćby jedną czekoladę, to uzbieramy około 350 tabliczek. Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy !

  Punkt zbiórki: pomieszczenie Samorządu Uczniowskiego

 • Kurs Spawacza

 • Brawo 54

  Miło nam poinformować, iż w ogólnej klasyfikacji Lubuskiej Olimpiady Młodzieży , uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie zajęli 5 miejsce w województwie na 60 szkół. 

  zobacz pełny ranking

  Wielkie GRATULACJE

 • Wytyczne przeciwpandemiczne - Egzamin Zawodowy

  Proszę zapoznać się z wytycznymi przeciw pandemicznymi w czasie egzmainów zawodowych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Prosimy o zastosowanie się do nich.

  aneks_3.docx​​​​​​​

 • Wesołych Świąt

 • Zbiórka dla Mai

  Hurra! Zdążyliśmy przed 20 grudnia, nauką zdalną w domach. Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę dla dziewczynki, która jest chora na SMA i potrzebuje aż 9 mln zł na leczenie. W akcje zaangażowała się cała szkoła. Nauczyciele, administracja i obsługa oraz najważniejsi uczniowie. Zbieralismy kasztany, nakrętki, baterie, maskotki, książki, zabawki oraz zorganizowaliśmy górę grosza na rzecz Mai Tomczak że Zbąszynka. Na ręce dyrektora dostaliśmy piękne podziękowania od rodziców Mai.

 • Podziękowania dla mistrzów

  Nasze mistrzynie w koszykówce dziewcząt: Julia Domańska, Martyna Sączawa, Izabela Szeremeta, Oliwia Stefaniak, Paulina Kuźmicka, Julia Fandrych, Emilia Urbaniak, Sylwia Lubowiecka oraz mistrzowie badmintonie: Patryk Piróg, Marcel Rajski i Hubert Chuchra na zaproszenie Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika gościli w szprotawskim ratuszu. W Sali Kolumnowej odbyła się uroczystość, w ramach której Burmistrz Szprotawy wraz ze swoim zastępcą panią Dorotą Grzeszczak złożył podziękowania i gratulacje Dyrektorowi Szkoły Panu Andrzejowi Skawińskiemu oraz naszym mistrzom i ich opiekunce Annie Chmarze za uzyskane wyniki sportowe w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

  Jarmark już się zaczoł!!  Czekamy na was na naszym stoisku :)

strona: