• Dzień Edukacji Narodowej

     • W dniu 19 października w imieniu wszystkich uczniów przedstawiciele Samorządu Szkolnego uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Zorganizowano słodki poczęstunek, któremu towarzyszyły życzenia oraz podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W ramach rozrywki uczniowie zorganizowali zabawny sprawdzian wiedzy. Na uwieńczenie spotkania SU przygotował pamiątkowe dyplomy dla wszystkich pracowników ZSTiB. Nie zabrakło również życzeń i podziekowań od dyrektora szkoły. Jeszcze raz dla wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych składamy najlepsze życzenia!!!

     • 70-lecie szkoły

     • Przygotowanie przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych (czyli „54”) 70-o metrowej kanapki w dniu 5 października było jedną z imprez, którą chcemy uczcić 70-lecie szkoły. Główne uroczystości odbyły się w dniu 13 października. W tym dniu o godz. 12.00 w Kościele WNMP w Szprotawie ks. Adam Szymański, który uczył religii w naszej szkole, odprawił Mszę Św. za zmarłych nauczycieli i absolwentów szkoły. Było nam bardzo miło, że ksiądz Adam podczas Mszy, bardzo ciepło i z dużym, szczerym sentymentem wspominał czas pracy w naszych murach, współpracę z nauczycielami, atmosferę, ale przede wszystkim młodzież, z którą pracował. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, w kościele zaśpiewała pani Maria Kusior (utwory: Karłowicz, Schubert, Giordani), przy akompaniamencie pana Wojciecha Zawiślaka. Samodzielnie przygotowaną modlitwę wiernych odczytała pani Malwina Padula-Kaczorowska.

      Uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości rozpoczęła się o godz. 13.00 w Szprotawskim Domu Kultury. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych w ostatnich latach pracowników szkoły. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Andrzej Skawiński. Po oficjalnych przemówieniach i złożeniu przez gości życzeń na ręce dyrektora, uczniowie przedstawili program artystyczny w postaci szkolnych skeczów oraz wykonanych przez siebie piosenek. Wielkie podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację tej uroczystości, a szczególnie pani Renacie Jaroszewicz za opracowanie scenariusza i wyreżyserowanie poszczególnych elementów uroczystości.

      Po zakończeniu Akademii pracownicy szkoły, obecni oraz emerytowani, wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do szkoły na okolicznościowy poczęstunek przygotowany przez dział gastronomiczny szkoły.

      Warto też wspomnieć, że na parterze SzDK prezentowana była wystawa fotografii z dawnych i nowszych czasów, przygotowana przez panie: Wiolettę Sadowską i Irenę Sucką. Zdjęcia z wystawy staną się ozdobą szkolnych korytarzy.

      Obchody 70-lecia szkoły zakończą się na przełomie listopada i grudnia niespodzianką przygotowywaną przez nauczycieli dla uczniów naszej szkoły.

     • Kanapka -70lecie szkoły

     • W dniu 5 października na placu przed ratuszem uczniowie naszej szkoły częstowali mieszkańców Szprotawy 70-o metrową kanapką, którą wcześniej samodzielnie wykonali. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas niezależnie od nauczanego zawodu; od informatyków, poprzez ekonomistów, mechaników, sprzedawców, po gastronomię. Każda klasa miała swoje „metry” kanapki do zagospodarowania, opracowując wcześniej recepturę i nadając oryginalną nazwę. Podczas degustacji szkolne jury wyłoniło najlepsze w ich ocenie kanapki. Trójka zwycięzców, to:

      I miejsce klasa 4 Pdc za „Zmysłową bagietkę a la pizza z pieprzykiem”

      II miejsce klasa 2 ik za kanapkę o nazwie „Meksyk w Szprotawie”

      III miejsce klasa 1 Pci za „Big bagietę”.

      Pragniemy serdecznie podziękować panu Jackowi Wcisło i sklepowi Inter Marche za przygotowanie pysznych bagietek, które były podstawą wykonania kanapki, Szprotawskiemu Domowi Kultury za nagłośnienie oraz Urzędowi Miejskiemu za przewiezienie ławek.

     • Dzień Języków Obcych

     • 22 września w ZSTiB już tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Języków Obcych . Klasy pierwsze wylosowały poszczególne kraje i przygotowały ich prezentacje. Było kolorowo, tanecznie i pysznie.

      Najwięcej punktów zdobyła klasa 1 Pad wraz z Panią Renatą Jaroszewicz prezentując walory Hiszpanii. Gratulujemy zwycięzcom

      Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w zabawie

     • Szkoła pełan talentów -LIDL

     • Nasz szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne talentów"- LIDL

      Robiąc zakupy w LIDLU możesz wesprzeć naszą szkołę. 

      1. Zrób zakupy za min. 50,00 zł - w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc. 

      2.Przy kasie odbierz kupon Talenciaka. 

      Jak przekazać Talenciaka na rzecz szkoły? 

      Wrzuć Talenciaka do specjalnego pudełka znajdującego się w samorządzie szkoły lub zeskanuj kod QR Z Talenciaka. 

      Zachęcamy do udziału w akcji. 

      Lidl oferuje atrakcyjne nagrody, z których będziemy mogli wspólnie skorzystać.

     • Dzień chłopaka


     • Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie dnia chłopaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Samorząd Szkolny zorganizował konkursy, zabawy. Było mnóstwo atrakcji i emocji. Dzień zakończono słodkim poczęstunkiem. Jeszcze raz dla chłopaków wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

     • Powiatowa Licealiada Młodziezy


     • Rozpoczeła sie Powiatowa Licealiada Młodzieży. 

      Pierwszą dyscypliną były , sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców Zawodniczki rywalizowały na trasie 8x600m , chłopcy na dystansie 8x800m

      W wśród dziewcząt

      1 miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań.

      3 miejsce ZSTiB Szprotawa

      4 miejsce ZSOiT Żagań

      Klasyfikacja chłopców

      1miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiB Szprotawa

      3 miejsce ZSTiL Żagań.

      4 miejsce ZSOiT Żagań

       

      W Zawodach powiatowych dziewczat w piłce noznej , uczestniczyły zespoły :

      ZSTIL Żagan,ZSO Żagan ,ZSTi B Szprotawa ,ZSOiT Żagań ,ZSP Iłowa. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

      Kolejność zawodów

      1 miejsce ZSO Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań

      3miejsce ZSOiT Żagań

      4 miejsce ZSP Iłowa

      5 miejsce ZSTi B. Szprotawa

      W Zawodach powiatowych chłopców w piłce noznej , uczestniczyły zespoły :

      ZSTIL Żagan,ZSO Żagan ,ZSTi B Szprotawa ,ZSOiT Żagań ,ZSP Iłowa. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

      Kolejność zawodów

      1 miejsce ZSOiT Żagań

      2 miejsce ZSTiL Żagań

      3miejsce ZSO Żagań

      4 miejsce ZSP Iłowa

      5 miejsce ZSTi B. Szprotawa

       

     • 70-lecie Szkoły

     • Społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie zaprasza byłych pracowników oraz absolwentów na uroczystość Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. W dniu 5 października na placu przed ratuszem uczniowie naszej szkoły przygotują 70-metrową kanapkę, którą następnie będą częstować mieszkańców Szprotawy. Od 5 października przed Szprotawskim Domem Kultury obejrzeć będzie można wystawę „Mamy już 70 lat”, z fotografiami dawnej i współczesnej szkoły. Właściwe obchody Jubileuszu odbędą się w dniu 13 października. Rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele WNMP w Szprotawie Mszą Św. w intencji nieżyjących nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Tego samego dnia o godz. 13.00 w Szprotawskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta Akademia, na którą zapraszamy wszystkie osoby, które czują się związane z naszą szkołą.

       Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
    • (68) 376 24 11
    • ul. Koszarowa 10
     67-300 Szprotawa
     Poland
   • Logowanie