• Harmonogram Egzaminów Zawodowych

     • Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

       w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie

      sesja lato 2022

      EGZAMIN TEORETYCZNY

       

      1. 21.06.2022 godz 10:00 kwalifikacja MG.20 - 1 os. sala 11
      2. 21.06.2022 godz 12:00 kwalifikacjaMG.44 +AU.36 6os sala 107
      3. 21.06.2022 godz 12:00 kwalifikacja A.36 - 1 os sala 11
      4. 21.06.2022 godz 14:00 kwalifikacja EE.09 3os sala 11

       

      Egzamin praktyczny

      1. 22.06.2022 godz  12:00 kwalifikacja EE.09 ( DK) - 3 os. sala 210
      2. 27.06.2022 godz  09:00 kwalifikacja AU.36 ( DK) - 4 os. sala 211
      3. 28.06.2022 godz  09:00 kwalifikacja A.36 ( DK) - 1os slala 211
      4. 28.06.2022 godz 08:00 kwalifikacja  MG.44 ( DK) - 5 os. sala 004
      5. 28.06.2022 godz 12:00:00 kwalifikacja MG.44 ( DK)- 5os. sala 004
      6. 01.07.2022 godz 12:00 kwalifikacja  MG.20(W) - 3 os  sala 002

       

       

       

     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Dziecka. Nie obyło się bez nagród, które można było wygrać w Loterii Balonowej. Nawet nasz Dyrektor Andrzej Skawiński wylosował z odrobiną szczęścia pluszaka. Nagroda główna trafiła do ucznia z klasy Iik. Gratulujemy!!! A wszystkim uczniom naszej Szkoły życzymy wielu radosnych i pogodnych dni!!!

     • Dni Otwarte

     • Dni otwarte za nami. Było super, juz wiemy ze z niektórymi spotkamy sie we wrzesniu :) zapraszamy na  fotorelacje.

     • DNI OTWARTE

     • W dniach 26-27 kwietnia 2022 zapraszamy na dni otwarte. :) 

      Ósmoklasisto masz okazje poznac społeczność szkolną, zapoznać sie z kierunkami kształcenia i poznac szkołę 

     • Wizyta w Domu Dziecka

     • Wolontariusze z naszej szkoły udali się  wizytą i darami serca do Domu Dziecka w Bolesławcu, dla którego zorganiowali kiermasz ciast. Wszystkim, którzy brali udział serdecznie dziękujemy i przesyłamy życzenia od wspaniałych dzieciaków

     • Dzień Matematyki 2022

     • 1 kwietnia 2022r, w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, trzynasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków” oraz turnieju zespołowym.  Odbyła się także wystawa fotografii uczniów pod hasłem „Matematyka wokół nas”                                                                                                                                                                                              W Turnieju zespołowym I miejsce zajęła klasa 1Pci w składzie:

      1. Grzesiowski Aleksander
      2. Guzik Jakub
      3. Saturski Kacper
      4. Szałas Mateusz
      5. Ślifierz Gracjan

      II miejsce klasa 3Pai

      1. Bartosz Bartłomiej
      2. Bednar Wiktoria
      3. Durdević Dejan  
      4. Nowak Kewin
      5. Wardziak Jakub

      III miejsce klasa 2Pdc

      1. Gaj Julia
      2. Jachimek Katarzyna
      3. Kowalczyk Kaja
      4. Marczenia Tymoteusz
      5. Ślecki Dominik


      Finałowa trójka konkursu „Mistrz rachunków” wykazała się bardzo dobrą biegłością w rachunkach:


      I miejsce zajęła Katarzyna Buryła  uczennica klasy 3 Pdc

      II miejsce Wiktoria Antoniak uczennica klasy 3 Pdc

      III miejsce Dominika Jarzębowska i Adrian Dobrzański uczniowie klasy 3 Pdc

      W konkursie pod hasłem „Matematyka wokół nas”. Dużą przewagą głosów zwyciężyła fotografia Huberta Chuchry ucznia klasy 4Tci


      Podziękowania wszystkim uczestnikom konkursów i  zaangażowanym w organizację konkursu. Nauczyciele matematyki.

     • Abilities Game


     •     Chcą  zapoznać  młodzież z różnymi umiejętnościami związanymi z wykonywaniem  zawodów  ekonomisty, informatyka, mechanika i kucharza zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych  do udziału w „Abilities Game”.  Gra umiejętności polegała na rozwiązywaniu zadań manualnych na różnych stanowiskach zawodowych przygotowanych przez Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową,  przedstawicieli przemysłu: Nord Systemy Napędowe Sp. z oo,  nauczycieli i młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie oraz  Państwową Straż Pożarną. W trakcie gry uczestnicy rozwiązywali zadania i  odkrywali najbardziej kultowe miejsca szkoły. Każdy uczestnik gry był zwycięzcą zdobywając punkty za zadania, a raczej wyzwania takie jak : szybka piłka, bieg z kawą czy montaż części silnika elektrycznego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Działo się dużo, a całe wydarzenie ożywiał samorząd oferując rozrywkę i chwilę relaksuJ . Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców: „Hoszman Schody i Drzwi” oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo- Handlową. 

     • Dzień bez plecaka

     • 15 marca Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie zastąpili dotychczasowe, tradycyjne plecaki substytutem, w który mogli zapakować książki oraz przybory szkolne. Kreatywnych pomysłów nie brakowało. Skutki obrazujemy poniżej :)

     • Wolontariat - Pomoc Ukrainie     • Młodzież z wolontariatu naszej szkoły wzięła udział w akcji Pomocy Ukrainie. Uczniowie pomogli w rozładowaniu ogromnej ciężarówki darów z Niemiec dla Uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego województwa.

      "Zło dobrem zwyciężaj "

     • Walentynki


     • W ubiegłym tygodniu sie działo! Samorząd Szkolny wraz z Wolontariatem Uczniowskim nadrobił planowane działania Walentynkowe, które się nie odbyły w terminie z powodu   zdalnych zajęć. Tradycyjnie była poczta Walentynkowa. Quiz z okazji Walentynek oraz Dnia Kobiet. Mnóstwo życzeń i kwiatów.

     • Czekolady dla dzieci z Umania od uczniów „54”

     • W dniu 10 marca Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym zakończył akcję zbiórki czekolad dla dzieci z partnerskiego miasta Umań. Zebraliśmy 250 czekolad oraz kilka bombonierek i innych słodyczy. Po spakowaniu tych darów w jeden pakunek, przekazaliśmy je do szprotawskiego ratusza, skąd ma wyruszyć konwój z pomocą humanitarną do naszego miasta partnerskiego – Umania. Umań leży poza obecną linią frontu, mimo to częste są alarmy lotnicze, zbombardowano piekarnię i pobliskie lotnisko. Do miasta przybywają uchodźcy z rejonów objętych walkami. Brakuje właściwie wszystkiego. Każda pomoc jest na wagę złota. Mamy nadzieję, że nasz dar dotrze wraz z innymi produktami bezpiecznie do mieszkańców Umania, a my zajmiemy się organizacją kolejnych zbiórek.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom ZSTiB w Szprotawie, którzy wsparli naszą akcję i zachęcamy do dalszego aktywnego pomagania przybywającym do nas uchodźcom, jak i ludziom pozostającym w Ukrainie.

     • Pomoc Ukrainie

     • Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie organizują pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby przez najbliższy tydzień przynosili do szkoły czekolady i inne wyroby czekoladowe. Dlaczego akurat czekolada? Najbardziej tragicznymi ofiarami tej wojny są dzieci. Czekolada podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu poprawiającego nastrój, co w przypadku dużego stresu jest bardzo ważne. Ponadto jest bogata w substancje, które pozytywnie na nas wpływają, takie jak: żelazo, magnez, niacyna czy flawonoidy, dlatego wskazana jest również dorosłym.

      Jeżeli każdy uczeń przyniesie choćby jedną czekoladę, to uzbieramy około 350 tabliczek. Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy !

      Punkt zbiórki: pomieszczenie Samorządu Uczniowskiego

     • Brawo 54

     • Miło nam poinformować, iż w ogólnej klasyfikacji Lubuskiej Olimpiady Młodzieży , uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie zajęli 5 miejsce w województwie na 60 szkół. 

      zobacz pełny ranking

      Wielkie GRATULACJE

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
   • (68) 376 24 11
   • ul. Koszarowa 10
    67-300 Szprotawa
    Poland
  • Logowanie