• Miły gość

     • W dniu 18 listopada w naszej szkole gościł Waldemar Pawlak – były premier RP, a obecnie prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Premier Pawlak odwiedził Szprotawę w związku z uroczystością przekazania wozów strażackich dla OSP z terenu Gminy Szprotawa. Po oficjalnych uroczystościach, goście odwiedzili naszą szkołę, gdzie zjedli obiad przygotowany przez uczniów kierunku gastronomicznego. W menu znalazła się zupa dyniowa oraz udko z kaczki z czerwoną kapustą.

      Premierowi Pawlakowi towarzyszyli między innymi: Stanisław Tomczyszyn oraz Łukasz Porycki – wicemarszałkowie Sejmiku Województwa Lubuskiego, Henryk Janowicz – starosta Powiatu Żagańskiego, Mirosław Gąsik – burmistrz Szprotawy, Roman Śliwiński – członek Zarządu Powiatu Żagańskiego.

     • Etap szkolny WKG

     • Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem

      „Drób na lubuskim stole”

      W dniu 15 listopada 2022 r.  odbył się w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Drób na lubuskim stole”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas gastronomicznych technikum i szkoły
      branżowej. W części teoretycznej konkursu uczestnicy wykazali się wiedzą obejmującą podstawowe zagadnienia z przedmiotów gastronomicznych, a w części praktycznej wykonali potrawy z drobiem  w roli głównej. Młodzież przygotowała wyjątkowe  i nowatorskie zestawy potraw:  Wiktoria Góralczyk 
      i Amelia Szynalik   z I Pc przygotowały  „Kurczaka z makaronem i suszonymi pomidorami, Angelika Kuśmierek i Amelia Soroka z III P dc przygotowały „Wrapy lubuskie” a Wiktoria Nowak  i Adam Serafin z kl. II ik przygotowali „Kolorowe roladki z kurczaka  na batatach”. Natomiast Eryk Stelmach  i  Kacper Wajda z klasy IV Tci  przygotowali  „Kaczkę na puree z czerwonej kapusty w sosie pomarańczowym”
      i zajęli I miejsce. To właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę w finale  Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy udanego udziału w konkursie i dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie potraw, a finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie
      i trzymamy kciuki.

     • Wycieczka NORD


     •   W dniu 08.11.2022 uczniowie ZSTiB w Szprotawie pierwszej klasy technikum mechanicznego byli na wycieczce w nowoczesnych zakładach NORD Systemy Napędowe w Wiechlicach. Uczniowie mogli zapoznać się z montażem  napędów elektrycznych,  w tym poznali zrobotyzowane stanowisko do uzwojenia stojanu, linie produkcyjną łączenia stojana z wirnikiem silnika oraz automatyzowany magazyn części. Zapraszamy na naszą małą foto relacje. Dyrekcji i Pracownikom firmy NORD dziękujemy za możliwość odbycia bardzo ciekawej wycieczki i poświęcony czas.

     • CODE WEEK


     •  Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w 2022 roku odbył się w dniach od 8 do 23 października.

      Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

     • Dzień Patrona Szkoły


     • 4 listopada Nasza Szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Młodzież a szczególnie klasy pierwsze miały dziś okazje poznać bliżej naszego patrona, zapoznać się z jego życiorysem i dokonaniami i twórczością . Na lekcjach informatyki młodzież wykonywała animowane kartki z życzeniami z tej okazji.

      Dziękujemy klasie 1Pi za przygotowanie wystawy temetycznej .

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
    • (68) 376 24 11
    • ul. Koszarowa 10
     67-300 Szprotawa
     Poland
   • Logowanie